ÖNSÖZ

Elektromanyetik Teori birbirine göre hareket halinde olan referans sistemleri arasındaki elektromanyetik etkileşimi açıklama konusunda son derece yetersizdir. Bu yönde hem teorik temelde hem de matematiksel temelde eksiktir. Alice Yasası sahip olduğu (c+v)(c-v) matematiği ile Elektromanyetik Teorideki bu büyük eksikliği giderir ve Elektromanyetik Teorinin ilerlemesine çok büyük katkıda bulunur.

 

Alice Yasası teorik fizik alanında çalışanlara yeni yollar gösterir ve yeni kapılar açar. Geçmişten gelen ve Fiziğin içine yerleşmiş olan bazı önemli yanlışlar da vardır. Alice Yasası bu yanlışları da gösterir ve onları da ortadan kaldırarak yerine yenileri koyar.

 

Alice Yasası fizik bilimi için oldukça önemli olan ALAN konusunda bir yol gösterici bir rehber konumdadır. Alan konusuna getirdiği yeni yaklaşımların büyük ilgi göreceğini ve alanlar için öngördüğü birbirinden ilginç deneylerin fiziğin gündemine oturacağını sanıyorum.

 

Kitabı yazarken özellikle akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini hedef aldım, çünkü Alice Yasasını öncelikle onların benimsemesi, öğrenmesi, öğretmesi ve kullanmaları gerekmektedir.

 

Kitabın fiziğe merak eden herkes tarafından okunabilir ve anlaşılır olmasına da gayret ettim. Ancak, temel fizik bilgisine sahip olmak, anlayabilmek için önemlidir. Bazı konuları fazla ağır bulabilirsiniz, ancak daha basite inebilmeme olanak yoktur.

 

Bu kitapla birlikte geçmişte yaptığım çalışmalarımı derleyip toparlama imkanı da buldum. Geçmiş çalışmalarımda özellikle terminoloji konusunda büyük sıkıntılar yaşamıştım. Terminoloji konusunun bu kitapla birlikte çözüme kavuştuğunu düşünüyorum.

 

www.aliceinphysics.com Alice Yasasına ev sahipliği yapmaktadır. Alice Yasası ile ilgili bütün gelişmeleri bu adresten takip edebilirsiniz.

Han Erim

İndeks sayfasına geri dön